Oko 50% građana konzumira dnevno tri obroka, a zabrinjavajuće je da gotovo petina ispitanih uopće ne doručkuje. Toplu večeru svaki dan konzumira 28% ispitanika, a hladnu večeru 35% ispitanih.
Donosimo vam zanimljive rezultate nedavno provedenog istraživanja u kome se ispitalo 1000 ispitanika starijih od 15 godina, a ispitivanje je vodila istraživačka agencija GFK.
Pokazalo se da se hrvatski potrošači mogu podijeliti u četiri skupine ovisno o životnim stilovima. Najviše je "tradicionalista", zatim slijede oni s "brzim tempom života" (ukupno čine dvije trećine), tu su i "nezainteresirani" te konačno "zahtjevni".
Pokazalo se da oko 50% građana konzumira dnevno tri obroka, oko 25% ima tek dva obroka dnevno, još 15% ima do četiri obroka, a oko 6% ima do pet obroka na dan. Zabrinjavajuće je da gotovo petina ispitanih uopće ne doručkuje, toplu večeru svaki dan konzumira 28% (vikendom 37%), a hladnu 35% ispitanih. Oko 40% obitelji uvijek jede obroke zajedno i još oko 38% najčešće jede zajedno. Za pripremu hrane danas se često troši suncokretovo (84%) te maslinovo ulje (51%), ali i mast životinjskog podrijetla (41%), maslac (31%) te margarin (26%). Bijeli kruh/pecivo spada u svakodnevnu hranu kod preko 50% ispitanih, crni i tamne kombinacije kruha nalaze se kod oko 30% te integralni kruh kod samo 19% ispitanih. Učestala je i svakodnevna konzumacija kave (80%), mlijeka (54%), običnog jogurta (33%), sira (30%).
Što se tiče tjelesne težine, 50% ispitanika je u rangu normalne težine, a tek 5% je jako mršavo. Kada se promatra samo kategorija zaista gojaznih građana, podjednak je udio oba spola (po oko 15%). Želju za promjenom vlastite težine ne pokazuje polovica ispitanih. Gotovo 40% želi izgubiti u rasponu od jedan do deset kilograma, a oko 6% bi rado izgubilo 10 ili više kilograma. Žene češće žele izgubiti na težini dok su muškarci češće zadovoljni svojom težinom.
:(Još nema komentara