
Bilo mi je prvi put :) .....da sam ju radila i jela, ostala sam oduševljena, pa vam dajem svoj recept
Bilo mi je prvi put :) .....da sam ju radila i jela, ostala sam oduševljena, pa vam dajem svoj recept
Sastojci
Priprema
Kore:
Umijesiti tijesto od navedenih sastojaka , staviti u nauljenu prozirnu foliju i ostaviti u hladnjaku barem sat vremena.
Nakon toga tijesto izvadimo, stavimo na pobrašnjeni stolnjak preko cijelog stola (moj stol je vel. 90x180 cm), razvaljamo malo valjkom, nauljimo cijelo tijesto i počnemo razvlačiti, najprije po dužini pa nakon toga po širini, razvući jako tanko kao papir, ostatke koji vise sa stola odrezati nožem. Takvo tijesto ostavim stajati oko 1-2 sata da se osuši. Kad je već lagano suho, ne presuho da se ne mrvi, režemo kvadrate ili već određeni oblik za pleh.
Dok se tijesto suši pripremimo zaljev-sirup: skuhamo šećer, vodu, kriške limuna s malo cimeta (prstohvat), kuhati oko 5 minuta i ostaviti da se ohladi.
Orahe samljeti, dodati 3 žlice šećera i 1 vanilin šećer s malo cimeta (prstohvat). Sve zajedno suho promiješati.
Na dno pleha staviti prvu koru, premazati mješavinom mlake vode i ulja, staviti drugu koru isto premazati, pa tanko posipati s orasima, i tako redom, premazati koru pa posipati orasima dok se ne potroše i kore i orasi. Na vrh staviti dvije kore između premazane. Gornju koru premazati samo uljem. Lagano zarezati nožem, najprije kvadrate pa na trokute, al ne do kraja. Staviti peći na 200°C 20 minuta.
Kad je pečeno, znači da ima fino žarku boju, izvaditi i preliti sirupom te staviti na hlađenje.
Posluživanje
Servirati hladno.
Kako je tebi ispao recept?
3