Priprema
-
1.
Od navedenih sastojaka dobije se jedan manji kruh ili 5-6 peciva.
-
2.
U zdjeli izmiješati brašno, sol, šećer, prašak za pecivo i sjeckani vlasac.
Napraviti udubljenje i staviti krem sir, jaje, jogurt, vrhnje i maslinovo ulje. Zamijesiti glatko tijesto, prvo kuhačom pa rukama.
-
3.
Pećnicu uključiti na 200°C.
Dno SUHOG kalupa 30x11 cm obilato posuti brašnom.Tijesto oblikovati u manju štrucu i dobro uvaljati u brašno. Staviti u kalup i po vrhu na par mjesta plitko zarezati žiletom.
Peći 45 minuta do zlatno smeđe boje kako bi kruh imao hrskavu koricu.
Pečen kruh izvaditi na metalnu rešetku da se ohladi.
-
4.
Napomena: Ja koristim kalup 30x11 cm jer mi je u njemu zgodno peći, ali oblikovano tijesto nije duže od 20 cm.
Komentari (28)
Učitaj prethodne komentareLile kruh je pravo savršenstvo, ne znam kako da ga opišem, toliko je poseban i zanimljiv, praviti ću ga i kao pecivo!
Zapeo mi je za oko ovaj kruh ali i peciva....
eto još jednom,
od 
iako nema vlasca
Hvala cure drage
@chiara98 ne mora biti. Hvala od srca, draga
U ovo vrijeme kad je kvasac postao teško dostupna roba, isprobala sam ovaj recept da vidim kakav je to kruh s praškom za pecivo. Iako nije dizano tijesto koje volim i pravim gotovo svaki vikend, svidjela mi se struktura ovog kruhića. Isproban i sa slanim i sa slatkim namazima, sve prolazi..
Izbacila sam vlasac, upravo da ga mogu koristiti i za slatke doručke, umjesto krem sira kojeg nisam imala, iskoristila sam posni sir sa manje od 1% mliječne masti koji je bio dovoljno kremast, i manje masni jogurt. Izgleda da je ovo recept koji je prilagodljiv što se tiče izbora mliječnih proizvoda, što je dobro u vrijeme kad ne idem redovito u kupovinu.
Svidjelo mi se što je štruca mala, pa se pojede za dan-dva. Bolje da je manji kruh pa da češće pravim svježi.. Uglavnom, koga zanima kako se snaći u moru recepata i koji isprobati, ovaj svakako preporučam.
Hvala ti od srca, draga @skylar kruh ti je savršen. U ovih mjesec i nešto dana i ja sam se napekla i kruha i peciva i baš uživam u tome
Ja sam i inače puno pekla dizano tijesto jer ga volimo ali nisam probala kruh. Obično pizzu, pizzette, kiflice, prstiće sa sirom, koje kakve pogače i peciva..
Da li ide samo kukuruzno brasno ili u nekom omjeru s bijelim?
Nigdje ne piše da je kukuruzno brasno
@mirelamatjanec ne ide kukuruzno brašno, vjerojatno te boja prevarila, jaje+sunce i eto žute boje. LP
@jesena