Moj profil

Spagete sa Kaskavalom/Шпагети со Кашкавал

4
Spagete sa Kaskavalom/Шпагети со Кашкавал

Шпагети со Кашкавал!

Вкусни и лесни за правење!!

Spagete sa kaskavalom!

Ukusno i lako za pravenje!

Шпагети со Кашкавал!

Вкусни и лесни за правење!!

Spagete sa kaskavalom!

Ukusno i lako za pravenje!

Sastojci

za
Пуна Длабока Чинија Шпагети

Priprema

1.

Ке ставите тенџере полно со вода(ставете во водата сол и масло за да не се лепат шпагетиве) на шпорет и ке чекате водата да почне да врие.

Кога ке почне да врие ставете ги шпагетите.

Додека чекате за да се сварат шпагетиве ке земете кашкавал и ке изрендате колку сакате.

Кашкавалот за сега тргнете го на страна за подоцна.

Кога шпагетите ке се сварат убаво, изгасете ја плочата и изцедете ги шпагетите.

Кога ке ги исцедите вратете ги во тенџерето и ставете го кашкавалот.

Убаво измешајте додека кашкавалот не е стопен.

Сега можете да ставите друго што сакате.

1

Obozavam spagete u bilo kojoj varijanti.😁

Kako je tebi ispao recept?

Poslikaj i pohvali se! :)

Slični recepti, a opet različiti

Jagoda Trifle
SmikiStef

Jagoda Trifle