
Kremšnite po ovome receptu radim već godinama-odkako sam ih prvi put probala...kako ja tako i svi oko mene.!!Baš su kao iz slastičarne...!!!
Kremšnite po ovome receptu radim već godinama-odkako sam ih prvi put probala...kako ja tako i svi oko mene.!!Baš su kao iz slastičarne...!!!
Sastojci
Priprema
Lisnato tijesto razvaljaj,izbodi vilicom i ispeci na vanjskoj strani tepsije obložene pek-papirom,na 180 stupnjeva dok ne dobije laganu boju-pazite da ne izgori,tj.posmeđi.Veličina pleha je 40*24(kremšnite ispadnu visoke jer bude puno kreme.To su sad kremšnite bez šlaga jer su bile toliko visoke da nije bilo mjesta za šlag-ako želite ispecite tijesto na limu od pećnice električne,prekrijte kremom pa kad se ohladi prekrijte s 1/2 l izrađenog šlaga,te prekrijte drugom korom.
Za kremu stavite kuhati 1,80 l mlijeka s 1 litrom vode.Žutanjke izmiksajte s šećerom,vanilin šećerom,škrobnim brašnom i oštrim brašnom.Pomiješajte s 2 dcl mlijeka pa ukuhajte u vrelu mješavinu mlijeka i vode.Kuhajte u većoj posudi da ne zagori.
Snijeg umiješajte u još vruću kremu i izmiješajte s drvenom kuhačom.
Prelijte preko prve ispečene kore,poravnajte i malo ohladite.Pa tada prekrijte drugom korom.Dobro ohladite 4-5 sati ili preko noći.
Prije posluživanja pospite šećerom u prahu.
Fotka je u galeriji! :)
Kao što napisah pod opisom iste, ovo su mi bile prve kremšnite ikad! Apsolutno savršene!
Samo uzmite u obzir navedeno vrijeme pripreme od 40min je gotovo samo vrijeme za kuhanje kreme! Radila sam u protvanu pravokutnik oblika ali nešto drugačijih dimenzija. (izmjerim naknadno jer sam zaboravila točne dimenzije)
.@Nemame1911 recept je odličan. Inače to što vam je krema tekuća ne mora biti zbog samih sastojaka, vec i zbog duljine kuhanja kreme, naime očigledno bi ju trebali malo dulje kuhato da se zgusne. Lp
žao mi što niste zadovoljni,evo ja ih ponovno spremala ovaj vikend i uvijek budu odlične....Od cijelog gustina,8 žlica brašna i žumanjka krema bi se stvarno trebala skuhati i u još vruću umiješati snijeg od bjelanjaka....I mora biti tekuća ali zgusne se nakon hlađenja....Ima ispod recepta komentara i slika drugih članica koje su bile zadovoljne....
61